Ғылыми – теориялық дәріс

Научно-теоретическая лекция Научно-теоретическая лекция Научно-теоретическая лекция Научно-теоретическая лекция

31 марта 2023 03:03

2023 жылдың 31 наурызы күні Қазақстан Республикасы Президенті Қасымжомарт Тоқаевтың «Толық адам» концепциясы өміріміздің кез-келген саласының, мемлекетті басқару мен білім жүйесінің, бизнес пен отбасы институттарының негізгі тұғырына айналуы керек» деген ұстанымын негізге ала отырып, колледждің 100 жылдық мерейтойы аясында «Абайдың «Толық адам» ілімін оқыту мәселелері» тақырыбында оқу орнымызда С.Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетінің Абайтану институтының директоры, филология ғылымдарының докторы, абайтанушы-ғалым, профессор Қартаева Айжан Маратбекқызы   ғылыми – теориялық дәріс өткізді.

Абайтанушы-ғалым ақын шығармашылығын саралай отырып, ұлы тұлғаның адамгершілік идеялары мен ақындық болмысы арқылы Абайдың «Толық адам» ілімін оқыту мәселелерін талдап, зерделеп, толық адам ілімінің бүгінгі ұрпақ тәрбиесіндегі өзектілігіне, құндылығына баса назар аударды.