Терроризмнің алдын алу

Опередить терроризм на шаг Опередить терроризм на шаг Опередить терроризм на шаг

29 апреля 2021 12:04

2021 жылғы 28 сәуірде Абай атындағы Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледжінде «Күдікті заттар табылған кезде террористік тұрғыдан осал объектілер персоналының әрекеттері» тақырыбында семинар өтті, оны «ШҚО әкімі аппараты» ММ терроризмге қарсы комиссияның қызметін қамтамасыз ету бөлімінің бас маманы А.Г. Павкина, полиция департаментінің қызметкерлері өткізді. Дәріс оқушылар қазіргі әлемде де, Қазақстанда да лаңкестік шабуылдардың орын алғанын айтып өтті. Мұндай жағдайлардың салдары өте қайғылы. Сондықтан әрбір адам өзінің азаматтық ұстанымын көрсетуге дайын болуы маңызды, өйткені әркім террористік актінің алдын алуға көмектесе алады. Ол үшін бәрі әрдайым қырағы болуы керек. Қылмыскерлер жарылғыш құрылғыны күнделікті тұрмыстық заттар ретінде жасыра алады. Қазіргі уақытта халық жарылғыш құрылғылардың сыртқы түрін, табылған заттың жарылғыш болуы мүмкін екенін білуі керек.

Олар өздерін және жақындарын ықтимал террор актілерінен қалай қорғау керектігі туралы айтып берді, типтік жарылғыш құрылғылардың сыртқы түрін көрсетті, күдікті затты тапқан кезде, телефон арқылы қауіп төнген кезде, террористік акт кезінде және басқа да көптеген пайдалы ақпарат болған кезде әрекет ету алгоритмін ашты. Сондай-ақ, осы тақырыпта бейнеролик пен презентация көрсетілді.

Семинарға колледж оқытушылары мен қызметкерлері қатысты. Бұл кездесулер еліміздегі терроризмнің алдын алуға үлкен үлес қосатыны сөзсіз.