Жастар арасында құқық бұзушылықты алдын алу

23 сентября 2021 12:09

Балалар арасында олар жасаған немесе одан жоғары құқық бұзушылықтардың алдын алу мемлекет саясатының әлеуметтік бағытының басым міндеті болып табылады. Ол тәрбиелік, құқықтық, ұйымдастырушылық және басқа да ықпал ету шараларын қамтиды. Көптеген жастар қандай салдары болуы мүмкін екенін білмей заңды бұзады. Сондықтан колледжде құқық қорғау органдарымен жұмыс жоспарына сәйкес полицияның әртүрлі бөлімдерінің қызметкерлерімен жүйелі түрде кездесулер өткізіледі.

2021 жылғы 13-17 қыркүйек аралығында Үлбі полиция бөлімінің кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі аға инспекторлары, полиция майорлары Жақсыбаева Динара Мырзабекқызы және Мамырқанов Азамат Тілеуқанұлымен екі кездесу өткізілді.

2021 жылдың 21 қыркүйегінде бірінші курс студенттері ШҚО полиция департаментінің есірткі қылмыстарына қарсы іс-қимыл жөніндегі жедел уәкілі, аға лейтенант Демесинов Бауыржан Төлеубекұлымен және Үлбі полиция бөлімінің кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі инспекторы, аға лейтенант А.А.Токеновамен кездесті.

Олар қылмыстық және әкімшілік кодекстердің негізгі баптарын, жазалау шараларын түсіндіріп, есірткі заттарын қолдану мен таратудың салдары туралы бейнеролик ұсынды. Аталған кездесулер тұрақты түрде өткізілетін болады.